Destek Bursları

Kurum bursu

Arel Üniversitesine kayıtlı öğrencilerden:

a)   Arel Eğitim Kurumları çalışanları, eş ve çocuklarına,

b)   Arel liselerinden mezunlara,

c)   Arel Üniversitesi Meslek Yüksekokulundan lisans kademesine dikey geçiş yapanlara

% 50 oranlarında kurum destek bursu verilir.

Yöre okulları bursu

 İstanbul Arel Üniversitesi çevresinde yer alan ilçelerdeki liseleri bitiren öğrencilerden Üniversiteyi tercih ederek yerleşenlerden;

a)   Büyükçekmece liseleri mezunlarına %45,

b)   Küçükçekmece, Çatalca, Avcılar, Beylikdüzü, Silivri, Esenyurt, Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar ve Güngören ilçelerinde bulunan liselerin mezunlarına %25 oranlarında indirim uygulanır.

Çift / Anadal bursu

Üniversitenin tam burslu programlarına yerleşen ve GNO' su 3,50 ve üzerinde olanlardan çift anadal programları için ayrı bir ücret alınmaz.

Sanata destek bursu

 (1) Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı ile Moda ve Tekstil Tasarımı bölümlerinin yete nek sınavlarına giren ve sınavda başarılı olup kesin kaydını yaptıran öğrencilere, bu yönergenin 32.nci maddesindeki şartlar çerçevesinde normal öğrenim süresi boyunca %50 oranında burs verilir. Ayrıca bu bölümlerdeki doluluk oranına göre Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen sayıda öğrenciye tam burs verilir.

(2)Güzel sanat dallarında uluslararası yarışmalarda birincilik alan öğrencilere, Mütevelli Heyetince belirlenen oran ve sürede sanata destek bursu verilir.

Spora destek bursu

 (1)Üniversite yönetimince kabul edilecek spor branşlarından milli olmuş sporculara, Mütevelli Heyetince belirlenen oran ve sürede spor bursu verilir.

Ülkemizi ve Üniversitemizi spor alanında uluslararası ve ulusal yarışmalarda başarıyla temsil etmiş, kendisi veya yer aldığı takım derece almış Üniversitemiz öğrencilerine, ücret indirimine ek olarak, Mütevelli Heyetince belirlenen miktarda ve sürede spor bursu verilir.

Şehit eş ve çocukları bursu

ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme sınav sonucuna göre Üniversitenin lisans ve önlisans programlarına yerleşen ve kayıt yaptıran şehit eşi ve çocuklarına, ilgili belgelerin Türk Silahlı Kuvvetleri veya Emniyet Genel Müdürlüğünden alınmış olması kaydıyla %50 oranında burs verilir.

Kardeş indirimi

Üniversitenin lisans ve önlisans programlarında öğrenim görmekte olan her bir kardeşe % 25 oranında indirim uygulanır.

Bilgi Formu

Kariyer danışmanlarımıza yazarak, en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!
Looks good!
Error!